Niezwykle ważne jest dbanie o dezynfekcję wnętrz, zwłaszcza tych, w których w jednym czasie przebywa wiele osób. Pomóc w tym mogą specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Jak działają poszczególne rodzaje takich sprzętów? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu.
Jak działa pistolet do dezynfekcji opryskowej E-spray?
Pistolet do dezynfekcji opryskowej E-spray, działa w oparciu o indukcję elektrostatyczną, która pomaga w równomierny i skuteczny sposób rozprowadzić preparaty odkażające, wykorzystując do tego celu metodę higienizacji elektrostatycznej. Na czym dokładniej polega działanie tego urządzenia do dezynfekcji? Otóż, przy pomocy aplikatora elektrostatycznego, do roztworu wydobywającego się z dyszy dociera ładunek elektryczny w postaci odpychających się nawzajem cząsteczek. Pozwala to na utrzymanie równej odległości od siebie podczas procesu rozpylania. Siła z jaką owe cząsteczki preparatu wydobywają się z pistoletu jest znacznie większa od siły ciężkości, dzięki czemu opadają one niemal natychmiast na powierzchnie znajdujące się w pobliżu, docierając nawet do najmniej dostępnych zakamarków.
Ozonator – jak działają takie urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń?
Niezwykle dużą popularnością cieszy się takie urządzenie do dezynfekcji jak ozonator. Można go stosować w różnych typach pomieszczeń. Jednak jak on właściwie działa? Najważniejszym aspektem działania ozonu jest bardzo szybkie utlenianie. Ozon wydobywający się z urządzenia do dezynfekcji natrafia na wiele różnych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu i wchodząc z nimi w reakcję chemiczną, doprowadza do ich utleniania. Nie każdy wie, że ozon jest gazem niezwykle aktywnym chemicznie, który z łatwością wchodzi w interakcję z zapachami, bakteriami, wirusami czy też grzybami, powodując ich rozkład na cząsteczki o znacznie mniejszej szkodliwości. Więcej na temat dezynfekcji pomieszeczeń przy pomocy ozonatora, dowiesz się z artykułu https://wnetrzadlaciebie.com/jak-dezynfekowac-pomieszczenia-i-znajdujace-sie-w-nich-elementy-wyposazenia.
Urządzenie do dezynfekcji UltraSpray – czym się charakteryzuje jego działanie?
Urządzenia do dezynfekcji UltraSpray wykorzystują do odkażania przestrzeni suchą mgłę, która w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się po całym wnętrzu. Mikroskopijne cząsteczki owej mgły są w stanie dotrzeć do nawet najmniejszych i trudno dostępnych miejsc. Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń, z których wydobywa się sucha mgła działają w oparciu o sofon. Znajdujący się w nich wentylator wytwarza gaz nośny, który ma styczność z środkiem odkażającym pompowanym przez dyszę znajdującą się w urządzeniu. Tak bliskie spotkanie się gazu i preparatu do dezynfekcji, powoduje rozproszenie się cząsteczek cieczy do mikroskopijnych rozmiarów.
Urządzenia do dezynfekcji powietrza z technologią NanoStrike – jak działają?
Coraz większą popularność zyskują także urządzenia do dezynfekcji powietrza wykorzystujące opatentowaną technologię NanoStrike. Wykorzystują ją m.in. dekontaminatory NV Protect 200, NV Protect 800 i NV Defend 1050. Wytwarzana przez te urządzenia do dezynfekcji powietrza plazma niskoenergetyczna pozwala wyeliminować znajdujące się w powietrzu, zagrażające naszemu zdrowiu wirusy, grzyby i bakterie.
Co to jest i na czym polega technologia NanoStrike? Jest to nanotechnologia, której zadaniem jest niszczenie patogenów unoszących się w powietrzu poprzez bezpośrednie oddziaływanie niskoenergetycznej plazmy. Powstaje w wyniku wytwarzanych przez cewki plazmowe dielektrycznych wyładowań barierowych. W taki sposób urządzenia do dezynfekcji powietrza wykorzystujące technologię NanoStrike mogą przyczynić się do zniszczenia aż 99,99% patogenów obecnych w pomieszczeniu poprzez rozerwanie DNA i RNA ich komórek.